İrc sohbet

13 Kasım 2015 | Kategori: Sohbet

irc_chat irc sohbet; diğer adıyla internet relay chat anlamına gelmekle beraber insanların internet üzerinden sohbet sitelerinin aracılığı ile bir den fazla kişilerle karşılık lı yazışabilmesini sağlayan bir iletişim aracıdır. İrc sohbet sunucuların da bulunan odalara bağlanarak insanlarla eş zamanlı sohbetin keyfini çıkarabilir, yeni insanlar tanıyabilir, fikir alış verişinde bulunabilirsiniz. Bunların gerçekleştiği sisteme de kısaca “irc” denir. Google de arama yaparken irc sohbet değil de, sohbet veya chat yazıp girdiğiniz sohbet odaları bile aslın da bir irc sohbet servisidir.

İrc de sohbet etmenin üç farklı yöntemi olduğunu biliyormuydunuz.

1. si java veya plash pleyer ekletisi kurulu olan birgisayar ların sohbet siteleri üzerinden giriş yaparak sohbet etmeleri.
2. si mirc, Script adını taşıyan chat programlarını bilgisayarına indirip sohbet odalarına giriş yapabilmeleri.
3. sü de son zamanlar da android cep telefonlarına uyumlu olan “AndroIRC” programı ile irc sohbet’e bağlanabilmeleri.

Sizlerinde gördüğü gibi irc sohbet gerçeği insan oğlunun hayatın da artık önemli bir noktada yer almaktadır. İrc sohbet odalarına bağlanabilmek için bukadar seçeneğe sahip olunduğu bir zaman da sohbet odaların daki insan kalabalığının bu kadar çok olması da son derecede normal sayılır. Önemli olan şu dur ki. İnsan sayısı hayli fazla irc sohbet odalarında insanların güvenliğini, ahlaki yönden kanalda ki huzuru, büyüğe ve küçüğe saygının himaye edilmesi mümkün kılınıyor sa irc sohbet etmenin hiç bir sakıncası da olacağını zannetmiyoruz. İrc sohbet hakkın dai yazıma son verirken bu yola gönül vermiş insanların sohbet ve chat kavramın da her zaman örnek bir kişi olmasını temenni ediyorum ve herkeze iyi sohbetler diliyorum.

İRC SOHBET ODASINA GİRMEK İÇİN TIKLAYINYorum Yapın