İrc sohbet

13 11 2015 16:57 tarihinde, Sohbet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 73 okundu

irc_chat irc sohbet; diğer adıyla internet relay chat anlamına gelmekle beraber insanların internet üzerinden sohbet sitelerinin aracılığı ile bir den fazla kişilerle karşılık lı yazışabilmesini sağlayan bir iletişim aracıdır. İrc sohbet sunucuların da bulunan odalara bağlanarak insanlarla eş zamanlı sohbetin keyfini çıkarabilir, yeni insanlar tanıyabilir, fikir alış verişinde bulunabilirsiniz. Bunların gerçekleştiği sisteme de kısaca “irc” denir. Google de arama yaparken irc sohbet değil de, sohbet veya chat yazıp girdiğiniz sohbet odaları bile aslın da bir irc sohbet servisidir.

İrc de sohbet etmenin üç farklı yöntemi olduğunu biliyormuydunuz.

1. si java veya plash pleyer ekletisi kurulu olan birgisayar ların sohbet siteleri üzerinden giriş yaparak sohbet etmeleri.
2. si mirc, Script adını taşıyan chat programlarını bilgisayarına indirip sohbet odalarına giriş yapabilmeleri.
3. sü de son zamanlar da android cep telefonlarına uyumlu olan “AndroIRC” programı ile irc sohbet’e bağlanabilmeleri.

Sizlerinde gördüğü gibi irc sohbet gerçeği insan oğlunun hayatın da artık önemli bir noktada yer almaktadır. İrc sohbet odalarına bağlanabilmek için bukadar seçeneğe sahip olunduğu bir zaman da sohbet odaların daki insan kalabalığının bu kadar çok olması da son derecede normal sayılır. Önemli olan şu dur ki. İnsan sayısı hayli fazla irc sohbet odalarında insanların güvenliğini, ahlaki yönden kanalda ki huzuru, büyüğe ve küçüğe saygının himaye edilmesi mümkün kılınıyor sa irc sohbet etmenin hiç bir sakıncası da olacağını zannetmiyoruz. İrc sohbet hakkın dai yazıma son verirken bu yola gönül vermiş insanların sohbet ve chat kavramın da her zaman örnek bir kişi olmasını temenni ediyorum ve herkeze iyi sohbetler diliyorum.

İRC SOHBET ODASINA GİRMEK İÇİN TIKLAYIN


Mesaj göndermeye ne dersin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Yorumlar

 • Anonim adEm

  Malesef bu konuda size yardımcı olamayacağız. Sorununuzun giderilmesi için zurnanet yetkililerine ulaşmalısınız. Bunun içinde zurnanet resimi sitesine giriş yapmalısınız. Saygılar
 • Anonim adEm

  Teşekkür bizden özlem hanım
 • Anonim kurd_kapici

  merhaba iyi günler zurnanet yetkilileri kayıtlı nikicim kurd_kapici uzun zamandır zurnanet sayfasında sohbetlerim oldu fakat giremediğimi gördüm giriş sayfasında banlandığımı görünce üzüldüm üzerimdeki ban ın kaldırılmasını sizden rica ediyorum teşekkür ederim iyi çalışmalar
 • Anonim Hasret

  Teşekkür ederim 😊
 • Anonim adEm

  Taha arkadaşım orayla ilgili yapabileceğimiz bişey yok üzgünüm :(